הלומים לא נעלמים

זיהוי ושיום רגשות חשובים, מסייעים לנו בתקשורת ביננו לבין עצמנו ומול האחר.
זיהוי הרגש מאפשר הבנה ובהירות פנימית עם דגשים למיומנויות חברתיות ושליטה עצמית.
ערכות הטיפול והעשרה שלי מאפשרות צורות רבות ושונות בעבודה עם עצמנו, עם משפחה או בקבוצה.

פוקוס – ערכה לעידוד וביטוי רגשי מדחק לחוסן פנימי (להדפסה עצמית בחינם)

לשם מה פותחה הערכה?

זיהוי ושיום רגשות חשובים ומסייעים לנו בתקשורת ביננו לבין עצמנו ומול האחר. במיוחד בימי דחק וחרדה יש מי מאיתנו שהחרדה תדחק בו להסתגר בתוך עצמו ויש מי שהמצוקה תתבטא בהתפרצויות והתנהגות בלתי נשלטת ללא יכולת למצוא את המילים. זיהוי הרגש מאפשר הבנה ובהירות תחושה ורגש פנימיים עם דגשים למיומנויות חברתיות וחווית שליטה עצמית. ערכת ‘פוקוס’ מאפשרת כלים לזיהוי ופיתוח החוסן הנפשי  האישי-משפחתי – קהילתי.  לערכה אפשרויות רבות ומגוונות לעבודה עם עצמנו, עם אדם נוסף, משפחה וקבוצה.

ערכת ‘פוקוס’ פותחה לשימוש עבור מנחים מדיסציפלינות שונות: מטפלים באומנויות, פסיכולוגים, מטפלים ממקצועות הבריאות, עו”ס, עובדי הוראה, מנחי קבוצות ועוד… מטרת הערכה ללמד לשיים רגשות ולהבין את השפעתם כאשר הם מצויים בתוכנו ובהיותם מתקיימים לאחר טראומה בימי דחק, מתח וחרדה . ערכת ‘פוקוס’ מאפשרת התבוננות אישית, משפחתית וקבוצתית ומסייעת בפיתוח החוסן תוך רכישת כלים יישומיים.

התרגול בה מסייע בהבנת קשת הרגשות והצרכים לאחר אירוע טראומטי. בערכה דגש על רגשות בהיבט של תדירות, עוצמה וכוחות מצויים ומתפתחים.

תכולה:

בערכה 55 קלפים (בערכת החינם להורדה והדפסה אישית 36 קלפים בלבד). על כל קלף מופיעות 8 מילים המבטאות רגשות, תחושות וכוחות הקשורים לחיי היומיום בשגרה ובימי דחק ומצוקה (בעקבות טראומה אישית או לאומית).
• 2 קלפי מנחה: ‘מרפה’ ‘ומרפא’.
• סרגל הערכה ריגשית.
• כרטיס ספירלת צמיחה ושינוי.

השימוש בערכה מתחלק לארבעה שלבים:

על מנת לייצר שימוש יעיל באופן אופטימלי בערכה על המנחה/מטפל לבדוק עם המשתתפים באם יש בהם מסוגלות ריגשית לעבור משלב אחד למשנהו. מצבי דחק ומצוקה מעלים לא פעם פלאשבקים ותסמינים אשר יש לזהות אותם, לעצור ולתת להם את הזמן והמרחב לביטוי. לשם כך השימוש בערכה מתבצע בחשיפה הדרגתית של כל שלב ומעבר לשלב הבא מותנה בהתאם למסוגלות הריגשית של המשתתפים.


מלחמת חרבות ברזל
להורדה בחינם לשימוש במהלך מלחמת ‘חרבות ברזל’

המחיר המקורי היה: 90.00 ₪.המחיר הנוכחי הוא: 0.00 ₪.

מבצע!