הלומים לא נעלמים

זיהוי ושיום רגשות חשובים, מסייעים לנו בתקשורת ביננו לבין עצמנו ומול האחר.
זיהוי הרגש מאפשר הבנה ובהירות פנימית עם דגשים למיומנויות חברתיות ושליטה עצמית.
ערכות הטיפול והעשרה שלי מאפשרות צורות רבות ושונות בעבודה עם עצמנו, עם משפחה או בקבוצה.

פרוטוקולים של כוחות ותקווה

הספר יצא לאור בעברית ובערבית על ידי הקרייה האקדמית אונו כספר אינטרנטי חינמי, נגיש לכל.
זהו ספר הפרוטוקולים הראשון בעולם בתחום הטיפול הקהילתי באומנויות במצבי משבר ומלחמה, אשר נכתב כל כולו על ידי מטפלים באומנויות ישראלים.
אנו מקווים שהספר והמידע שבו יתרום לחיבור לכוחות ולתקווה, לבניית חוסן ומשמעות מיטיבה ויעזור לנו, כיחידים וכקבוצה, להתמודד עם המשבר באופן מוצלח.

על הספר

חלקו הראשון, המבוא, מציג תיאוריה נבחרת ורלוונטית מתחומי החוסן והטיפול בטראומה, ומתחומי הטיפול באומנויות ובמשחק.
מטרותיו הן להעשיר את הידע התיאורטי ולעזור לאנשי המקצוע להרחיב, לחדד ולהעמיק את הבנתם, את התבוננותם ואת התייחסותם לנושא הטיפול בטראומה קולקטיבית, לפיתוח חוסן בכלל ובאמצעות משחק ויצירה בפרט.
חלקו השני והעיקרי של ספר זה מציג 33 מערכים מפורטים להפעלת סדנאות קבוצתיות, מבוססות משחק ואומנויות, לפיתוח החוסן, להפגת לחץ, לחיבור לכוחות ולתקווה, ליצירת תחושת שייכות ולביסוס ויצירת משמעות מיטיבה בזמן משבר קולקטיבי בקרב יחידים, משפחות וקהילות.
הפרוטוקולים נכתבו באוריינטציה יישומית במיוחד ובהתאמה למאפיינים המגווני ם של המרחבים בהם מתקיימת העבודה, כולל מרחבים שאינם יציבים, שאינם קבועים או מוחזקים כמו בתי מלון, מרכזי פינוי ומרחבים חינוכיים וקהילתיים מאולתרים.

הפירוט שבו נכתבו הפרוטוקולים מנגיש את הידע היישומי החשוב הזה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול, החינוך והקהילה, כדי שיוכלו להשתמש ולשלב אותו בעבודתם, בעזרה לאחרים להתחבר לכוחות ולתקווה.
חשוב להדגיש כי הספר מתמקד בחיבור לכוחות ולתקווה ולא בטיפול בפוסט טראומה. מושם דגש מיוחד על שימוש בגישה, במתודות, בתהליכי יצירה ובדימויים המתמקדים בחיבור לכוחות ולתקווה ולא בחיבור ו/או בהצפה של פחד, קושי, אובדן וחרדה.

על המחברת של הפרוטוקולים 23-24

ד”ר טל שורץ-גרניט – בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מטפלת באומנות, מטפלת משפחתית וזוגית, מנחה קבוצות ומעורבת בפרויקטים ארציים ובינלאומיים שונים.

מרצה באוניברסיטת בן גוריון במחלקה לעבודה סוציאלית, מכללת אונו במסלול לטיפול באומנות וממקימות המרכז לטראומה במכללת אונו. מטפלת במשפחות שכולות של משרד הביטחון אגף משפחות הנצחה ומורשת. מטפלת בפוסט טראומה באגף השיקום של משרד הביטחון.

0.00