הלומים לא נעלמים

זיהוי ושיום רגשות חשובים, מסייעים לנו בתקשורת ביננו לבין עצמנו ומול האחר.
זיהוי הרגש מאפשר הבנה ובהירות פנימית עם דגשים למיומנויות חברתיות ושליטה עצמית.
ערכות הטיפול והעשרה שלי מאפשרות צורות רבות ושונות בעבודה עם עצמנו, עם משפחה או בקבוצה.

יצר ויצירה – השילוב של טיפול באומנות ואנליזה קבוצתית

האמנות הפלסטית והקשריה לעולם הטיפול העסיקו כותבים ותיאורטיקנים רבים במשך השנים. רבים מהם ניסו להבין את התהליכים העוברים על היוצר בזמן עבודתו, ולמצוא את הקשר לדרכיה המיטיבות והתרפויטיות של האמנות ולהשפעתה על היוצר.
התשוקה ליצירה, עולם החומרים והשפעתם על הנפש עדיין נותרו כחידה שאינה פתורה ומהווים מקור להמשך מחקר ולמידה.

על הספר

ספר זה הינו תולדה של רעיון ויישום ייחודי, תשוקה וניסיון להבין משהו חדש; לחבר בין שתי גישות תיאורטיות שונות, כחלק מגשר בין שתי גישות טיפוליות; כשם שהאמנות עצמה יכולה לרפא ולבנות חלקים בריאים בתוכנו, כך נבנה תהליך היצירה — של הטיפול באמנות והאנליזה הקבוצתית.
הספר כולל שני חלקים: חלק תיאורטי וחלק של תיאורי־מקרה בקבוצות. החלק הראשון, התיאורטי, כולל פירוט של גישות האנליזה הקבוצתית והטיפול באמנות, והרחבה של מושגי היסוד בשתיהן. החלק השני מתבסס על תיאורי מקרה, המדגימים הלכה למעשה את השילוב בין שתי הגישות ומבוססים על עבודה עם מטופלים באוכלוסיות שונות, בעוד הם ממחישים את האפשרויות הגלומות בשילוב ייחודי זה.
הספר מיועד לאנשי מקצוע בתחומים הטיפוליים, מטפלים באמנות, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים, מאמנים ומנחי קבוצות בשדות שונים, וכמו כן לקוראים המעוניינים להרחיב את הידיעה בנושאי טיפול ואמנות כאחד.

על המחברת

טל שורץ, דוקטור בפסיכולוגיה, מטפלת באמנות ומטפלת משפחתית וזוגית, מרצה באוניברסיטת בן־גוריון. הנחתה סטודנטים באוניברסיטת PSP סקרמנטו, שבקליפורניה, ארצות הברית. מעורבת בפרויקטים ארציים ובינלאומיים, ומשתתפת בפורומים העוסקים בטיפול קבוצתי בארץ ובעולם. בעלת קליניקה פרטית.

 

הספר הוכר כספר לימוד והוכנס לסילבוס הלימודים במכללה לחברה ואומנויות
להורדת תקציר הספר לחצו על הקישור הבא:

תקציר – יצר ויצירה

100.00 

קיים במלאי